Tuesday, December 25, 2012

"Terve inimene on ilus inimene" minu esimene kollektsioon

'Koostöös Moeke 2012 finaalüritusega Tartus, toimus 24.märtsil Tasku keskuses moeshow "Terve inimene on ilus inimene!" Moeshow toimus Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) korraldatud  Anoreksia ja buliimia vastase projekti raames.'
Kuidas ma sattusin sinna projekti?
Kuna üks mu sõbranna õpib Tartu Ülikoolis arstiks siis tema rääkis mulle sellest projektist, algul ei olnud üldse plaanis,et mina sinna moeshowle kleidid õmblen. Eelmisel aastal nt laenutati riided Kaubamajast. Ja siis järsku tuligi idee,et "Aga Ingel, miks sina ei võiks kleite õmmelda sinna?" Ja kuna ma polnud enne ühtegi kollektsiooni teinud (Tahtmine oli suursuur) olingi nõus.
Sinna moeshowle valisime 3'st Tartu koolist (Tartu Raatuse, Tamme ja Kommertsgümnaasiumi õpilased) noored poisid ja tüdrukud. Kuna moeshow eesmärgiks oli näidata, et modellideks sobivad suurepäraselt ka normaalkaalus olevad inimesed, mõõtsimegi neil kehamassiindeksit ja valisime selle järgi välja. Ning kui mõõdud olid võetud ja pildid tehtud hakkasin mina neile kõigile kleite mõtlema ja õmblema ( kokku tegin 12 kleiti ).
Meie projektil olid ka toetajaid:  TÜÜE(Tartu Ülikooli Üliõpilas Esindus), Expressions (Sealt olid pärit kõikide tüdrukute ehted), NSKing (Sealt saime kõikidele jalanõud) ja Ideaal kosmeetika(Kes lubas oma poes testreid kasutada).

Moeshow plakat
Väga palju pilte kahjuks pole, kust saaks täpsemini aru kleitidest ja unustasime pärast suure sagimisega teha ka..
Kohe algul teadsin,et kõik need 12 kleiti peavad olema ilusad, naiselikud ja elegantsed aga samas ka lihtsad

Ja kuna õmblesin kleidid täpselt nende keha mõõtudele, said modellid need pärast sümboolse summa eest ära osta :)


Moeshow eesmärk
Selle moeshow eesmärk oligi näidata just noortele poistele ja tüdrukutele,et sa ei pea olema piitspeenike,et osaleda kuskil moeshow või kanda ilusaid kleite/ülikondasid. Ja need poisid/tüdrukud valisime koolidest just täpselt normaalse kehamassiindeksi järgi,mitte kaalu või perfektse keha. Väga paljudelt kuuleb, kuidas nad pole endaga rahul ja tahaks olla täiesti teistsugused ehk nö 'perfektsed' aga kogu selle 'perfektse iluideaali' on loonud sotsiaalvõrgustik ja kuulsuste retušeeritud fotod, mis moondavad tegelikkust. Ei osata väärtustada loomulikku ilu, mis teeb sinust Sinu. Loomulikult on enda rahulolu kõige tähtsam ning kui tunned hästi end oma kehas, tunnetavad ka teised seda, kuid see ei tähenda enda nö piitsutamist ja võib-olla ka lõpuks elu hävitamist. Sest kui pingsalt mõelda sellele,et ma ei ole piisavalt ilus, andekas ja hea, raiskad elu negatiivsusega,millega ei jõua mitte kuskile.


Ma olen ülimalt õnnelik,et selle pakkumise sõbrannalt vastu võtsin, meeletu kogemus ja palju armsaid inimesi! Taaskord sain linnukese oma väiksesse unistuste listi teha!!

.'

No comments:

Post a Comment