Wednesday, August 24, 2016

AKNE | MIS AITAS?

Hoiatan kohe ette ära, et see postitus tuleb päris pikk.

Mul on kogu aeg näonahaga mingisugune jant käinud, vähemalt ise tunnen nii. Kõik algas põhikoolis, nagu ikka, sai käidud nahaarstil ja katsetatud erinevaid poppe retseptiravimeid nagu Dalacin, Differin, Skinoren (va Roccutane) ja apteegi hooldusvahendid aga miski otseselt ei aidanud. Kui siis ainult korraks või aitas lihtsalt natukene rohkem kontrolli all hoida olukorda. Mul ei ole kunagi täiesti katastroofiline see olukord olnud näonahaga aga ega ta nüüd täiesti klaar ka pole olnud. Kõige rohkem häiris mind alati punetus põskedel. Isegi kui punne ei olnud siis need tüütud punased täpikestest armid ja tugevalt punetav näonahk jätsid mulje nagu olukord oleks kõvasti hullem kui see seda tegelikult oli. Kuskil 2013. aastal hakkas nahk natukene hullemaks minema ja tegelilkult ma tean nüüd väga hästi, mis kõige rohkem minu näonahka mõjutab - stress. Mul miskipärast on komme muretseda asjade pärast, mis tegelikult üldse ei vaja muretsemist ja siis see kõik väljendub mul näos kuigi ma üritan alati teadvustada endale, et kõik on ju korras.. Samuti ei aita kaasa stressirohke keskkond, kus viibid. Ma olen päris meeletus koguses erinevaid nahahooldus tooteid läbi katsetanud, alati oli lootus, et äkki see on see õige ja aitab. Aga ei, mida rohkem ma katsetasin, seda rohkem nahk ärritus ja oli lõpuks päris päris kuri minu peale. Pidevalt tekkisid nahaalused põletikulised punnid, mis ei tahtnud millelegi alluda, kui ühest kohast lõpuks põletik läinud oli, ilmus see kohe teise kohta ja selline surnud ring käiski kogu aeg. Oli aega kus kõik oli täitsa okei ja siis alati jälle, booom.. tagasi. Ja igast punnist jäid punased täpid(armid) järgi. Lõpuks otsustasin 2015.aasta detsembris, et nüüd on aeg proovida keemilist koorimist Medemises (LINK). Keemiline koorimine ehk happe kandmine nahale, eemaldab kahjustunud nahakihid ja soodustab uue ja ilusama naha teket. Kuna näonahk on alati minu jaoks väga oluline olnud siis ikka natukene kartsin seda protseduuri küll. Üritasin nii palju uurida enne selle kohta kui võimalik aga mingeid põhjalikke ega häid arvustusi ei leidnud. Sellepärast tahangi nüüd oma kogemuse kirja panna, äkki saab keegi abi.
Kõik algas konsultatsioonist, mis kusjuures on tasuta ning saad spetsialisti käest kõikidele muret tekitavatele küsimustele vastuse, annab hinnangu olukorrale ning pakub välja variandid. Väike põdeja nagu ma olen siis küsimusi oli mul küllaga. Konsultatsioon tekitas kohe rahulikuma  enesetunde ja mulle meeldis, et protseduuri viis ka täpselt see sama inimene läbi, kellega enne arutanud olime. Keemilisel koorimisel on erinevad tugevused, kõige tugevamat mul vaja ei olnud ja jäidki variandid, kas keskmine või kerge. Mina loomulikult valisin keskmise, sest kui juba siis juba, eksole. Minu jaoks tundus Medemis Clinic kõige usaldusväärsem koht, linna parim, nagu räägitakse. Kui ma juba enda jaoks nii olulise protseduuri ette võtan siis ikka korralikus kohas. Kindlasti oleks saanud kuskil ka odavamalt aga ei julenud riskida ja olin valmis maksma natukene rohkem. Protseduur läks maksma 95€. Medemis Clinic oli nii mõnusalt hubane ja meeldiv, et ma lausa käiks seal kogu aeg. Teenindus oli loomulikult suurepärane ja kõige rohkem meeldis mulle seal see, et kordagi ei surutud peale mingeid hirmkalleid protseduure ega tooteid, mida kindlasti pead kasutada, sest muidu pole lootuski nahka korda saada.


ENNE pilt on tehtud täpselt pärast konsultatsiooni 2015.a detsembris & PÄRAST pilt on tehtud nüüd 2016.a augustis.

Nii, alustame siis sellest kui läksin protseduurile. Enne alustamist seletati täpselt ära, mis ja kuidas toimuma hakkab. Kuna minu suureks mureks oli ka punetav nahk siis otsaette pandi retinooli ja põskedele sellist hapet, mis aitab punetust vähendada. Protseduur näeb siis välja selline, et kiht kihi haaval hakatake happeid üksteise peale laduma ja vaadatakse, kuidas nahk kannatab ja reageerib. Väike närv ja ärevus olid ikka sees, sest tegu oli ju hapetega. Kui esimene kiht näole läks siis oli kõik okei, mõtlesin veel endamisi, et no see pole küll nüüd midagi hullu. Ja siis tuli teine kiht.. oi, kus see alles kõrvetas!! Sel hetkel ma küll mõtlesin, et Ingel!! Mida sa tegid, nüüd rikkusid oma näonaha veel rohkem ära! See kõlab kõik väga hirmutavalt aga esimesed sekundid valdasid mind täpselt sellised emotsioonid. Siis aga natukese aja pärast läks see ilusasti üle ja nahk rahunes maha ning sai jätkata. Kokku pandi mulle kuskil 4 või 5 kihti ning kui kõik oli läbi siis nahk oli üllatavalt rahulik, ei punetanud isegi. Terve ülejäänud päev oli samuti nahk väga rahulik ja siis tuli õhtu, vot siis läks nägu täesti tulipunaseks ja kõik oli nii nii pingul, umbes nagu toidukile oleks peal olnud. Pärast keemilist koorimist ei tohi nägu veega kokku puutuda teatud aeg ja ega katsumine ka head ei tee. Järgmine päev oli hommikul olukord üpriski rahulik, nahk oli veel veel rohkem pingul ja peegeldas lausa vastu. Naermine/naeratamine oli selles olukorras natukene keeruline :D


Kolmanda päeva hommikuks oli vaatepilt selline.
Järgnevatel päevadel hakkas üle kogu näo nahka tulema. Selle taastumisprotsessi käigus kui nahka koorus, tuli pidevalt nägu ülirasvase näokreemiga kreemitada, mina kasutasin selleks Sesderma Silkses kreemi (LINK). See oli nii nii rasvane, et ei imendunudki sisse ja ma ütlen ausalt, et ega vaatepilt lähedalt ei olnud ka ilus kuna ketendavat nahka ei tohi ära tõmmata ise, sest võib juhtuda, et uus nahk ei ole veel piisavalt terve alt ning võib jääda arm. Kiusatus oli suur neid ketendavaid kohti ära nokkida aga tuli ära kannatada see ebameeldiv aeg. Minu jaoks oli suhteliselt tüütu see kogu nö taastumine aga samas praegu mõeldes, täielikult väärt seda! Kokku läks taastumisega kuskil nädal aga samas on see väga individuaalne, mõnel ei hakkagi nii tugevalt kooruma, mõnel võib-olla isegi hullemini. Kui nädal oli möödas siis ma mõtlesin juba, et ooo, mis imeline tulemus mind nüüd ees ootab! Algul olin natukene pettunud, et sellise tüütu protsessi tegin läbi ja tulemus ei olegi selline nagu arvasin/lootsin. Juba mõtlesingi,et no tore, jälle raha tuulde ja ei aita miski. Kui nüüd mõistusega maa peale tulla siis nii kiiresti nahk ei paranegi ja kuskil kuu pärast on kõige õigemat tulemust näha. Medemises öeldi, et mingi hetk võib nahk hullemaks minna ja sellest ei tasu ära ehmuda, see läheb mööda. Mul on heameel, et tegin näonahast pildi enne keemilist koorimist, sest kuskil 2 kuud hiljem sain ma järsku aru, et VAU see tõesti aitas ja olukord on palju palju parem. Ise on vahepeal natukene raske muutusi tähele panna. Kõige enam üllatas mind see, et nägu ei punetanud enam nii nagu vanasti! See oli kõige toredam uudis minu jaoks. Muidu oli mu nägu igas olukorras lihtsalt ülipunane. Loomulikult punased armid olid ka kõvasti vähehenud, mõned täielikult, mõned mitte, kuid üldpilt oli ikka kõvasti parem.
Teine väga suur mõjutaja pärast keemilist koorimist oli Sesderma Acnises Young näokreem (LINK). Kuna ma olin nii suures ahastuses juba, et ükski näokreem ei sobi mulle siis küsisin nõu Medemises, et mis tema soovitaks, sest ma tõesti ei teadnud enam, mida kasutada. Vastuseks oligi Sesderma näokreem, millest mina ei olnud varem mitte midagi kuulnud ning väga paljud aknega kliendid olid sellest kreemist abi saanud. Probleemse naha põhjuseid võib olla nii nii palju ning mis ühel toimib, ei pruugi teisel üldse aidata, olen täitsa kursis sellega. Aga minu tutvusringkonnas igatahes on inimesed sellest kreemist abi saanud.
Seda näokreemi hakkasingi kasutama kohe kui nahk oli ilusasti ära koorunud ja ketendust polnud, algul mulle tundus, et see kreem ei aita väga. Aga hambad ristis lubasin endale, et kasutan selle lõpuni ja siis otsustan, kas toimis või mitte. Mõne aja pärast tundsingi juba muutust ja alates sellest ajast peab see kreem mul kogu aeg olemas olema, juhuks kui olukord hakkab kontrolli alt väljuma. Tol hetkel kasutasin seda nii hommikul kui ka õhtul ning siis kestis see tuub kuskil 2 kuud. Näopesugeeliks kasutasin siis Vichy Purete Thermale't (LINK) ja näoveeks Kiehl's Calendula Herbal extract Alcohol-Free Toner't (LINK). Hiljem Comfort Zone Active Pureness Cleanser't (LINK) ja sama sarja toonikut. Praegu katsetan teisi tooteid ning peagi teen postituse nahahooldus rutiini kohta, mida ja kuidas kasutan.


See pilt on tehtud kuskil 2 kuud pärast keemilist koorimist ning värvitud on ainult kulmud ja ripsmed. Kergelt on väikeseid punaseid täpikesi (arme) aga näiteks naha tekstuur on kordades parem! Enne oli nahk ikka väga ebaühtlane aga nüüd on ilus sile. Loomulikult tuleb mul vahepeal punnikesi aga see on täitsa okei, tavaliselt see juhtub siis kui mõtlen endale mingisuguse stressi külge või katsetan uusi ilutooteid aga ma tean, et see läheb peagi üle ja kõik on jälle korras. Näonaha üldpilt on minu arvates ikka kõvasti parem ja noh enesetundest rääkimata. Siiamaani olen ma väga rahul, et proovisin keemilise koorimise ära ja avastasin Sesderma näokreemi!

Seega selle pika jutu lõpetuseks ma väga loodan, et saan selle postitusega kellelegi abiks olla, mis iganes moel!


4 comments:

 1. Ma kohtasin just inimest, kes on 27 aastat aknega võidelnud ja väga suur rõõm on lugeda, et on asju, mis ikkagi aitavad. Saan aru, et väga ohtlik on, kui akne muutub krooniliseks. Sinul on küll tulemus väga kaunis!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Akne on alati minu meelest nii kurb teema.. aga suur aitäh!! :)

   Delete
 2. Olen nii kaua mõelnud ja uurinud erivaid variante, üks neist on just Medemise kliinik. Nüüd natukene Sinu blogi lugedes tuli kohavaliku suhtes kindlus sisse. Kas see protseduur mis tegid aitas kuidagi ka armide vähenemisele positiivselt kaasa?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti käi konsultatsioonis Medemises, see annab palju juurde! Tead, kuna üleüldine olukord paranes nii nii palju siis ma enam ei pane neid väikseid täpikesi nii palju tähelegi :) Aga samas ma tunnen, et kaasa aitavad nahka uuendavad tooted, nt mõni, mis on ka hapetega ja väga kergelt kooriv

   Delete