Monday, August 29, 2016

DIY | Tassialus + Kuumaalus


Kõik, kes on kunagi sattunud Pinteresti, siis teavad, et see koht on täielik kullaauk! See on täis erinevaid DIY projekte, igasuguseid kasulikke nippe või misiganes teema kedagi huvitama peaks. Minu tänane DIY katsetus pärinebki sealt. Kuna see nägi niivõrd lahe välja siis ma lihtsalt pidin ise järgi proovima, kas tuleb välja või mitte. Selle tegemiseks läks vaja polümeersavi, millega ma polnud varem kokku puutunud seega tundus katsetamine veelgi põnevam.


VAJA LÄHEB:
 • Polümeersavi, mina valisin selleks FIMO 3 pakki musta ja 2 pakki valget, 85g  - pärit Helmehaldjas poest. Kogused ostsin täitsa suvaliselt, sest ma ei osanud ette kujutada palju vaja võib minna
 • Küpsetuspaber - pigem rohkem kui vähem
 • Paberinuga  (ja paksem alus, mille peal lõigata)
 • Käärid
 • Ese, millega rullida - ei pea olema taignarull (kõige ilusam ja ühtlasem jääks kindlasti pastamasinaga)
 • Šabloonid - mis iganes kuju soov on (mida paksem materjal, seda parem)


Kuna ma polnud enne kokku puutunud sellise tehnikaga siis alguses võttis natukene aega see harjutamine. Põhimõte seisenbki selles, et soojendad/mudid musta värvi savi tüki käte vahel pehmeks ning siis lisad valgest savist täpikesed peale ja hakkad keerama/väänama, et valge savi hakkaks moonduma. Tegin lopergulise pallikese, et oleks lihtsam laiali rullida. Kui piisav suurus valmis rullitud siis lihtsalt šabloon peale ja paberinoaga ääred ära lõigata.


1 Tassialuse tegemiseks kulus 1 pakk musta ja hästi natukene valget (kindlasti alla veerandi). Tassialustele oli selline koguse suhe minu jaoks ideaalne, sest mulle meeldib kui musta on rohkem. Kuna ma alustasin tassialuste tegemisest siis kuumaaluse tegemiseks jäigi järgi ainult 1 pakk musta ja peaaegu 2 valget pakki. Järgmine kord paneksin kindlasti rohkem savi kuumaaluse tegemiseks, sest see jäi sutsukene õhuke. See probleem sai aga lahendatud suure viltpadja kleepsuga, mis muidu mööbli alla kinnitatakse (Nt saab Jyskist). Kujutisi rullisin küpsetuspaberil ja kui sa avastad, et need ei tule sealt küljest enam ära siis ära hakka edasi nokkima, vaid jäta sinna paikka ja pärast ahjus küpsetamist tulevad kõik ilusasti lahti paberi küljest (läbi proovitud ja nüüd olen targem! :D). Teine soovitus - enne ahju panekut sirgel pinnal ühtlaseks pressida kõik ääred (jälle olen ise targem järgmiseks korraks). Ahjus küpsetasin kuskil 100-110 kraadiga, 15 minutit. Soovitatakse pigem madalama kuumusega ja kauem küpsetada kui kõrge kuumusega ja lühikese ajaga. Kõige hullem, mis juhtuda saab on see, et savi läheb kõrbema. Selle vältimiseks panin lihtsalt mitu kihti käpsetuspaberit. 


Selline on igatahes tulemus ja ma ütleks, et esimese korra kohta pole väga vigagi, täitsa lahedad tulid! Mulle meeldib, et sellist tehnikat kasutades tuleb iga alus erineva mustriga. Kindlasti tahaks tulevikus veel katsetada aga tuleb lihtsalt midagi põnevat välja mõelda.Viimaseks üks teistmoodi soovitus/uus lemmik - Rooibos tee! Ma pole juba aastaid tegelikult suurem tee fänn olnud aga mõni aeg tagasi hakkasin õhtuti jooma Rooibosi teed ja nüüdseks on see täitsa hakanud meeldima ja tunnen, et mõjub kuidagi hästi. Rooibosi kasulikkusest saab näiteks lugeda SIIT, SIIT või SIIT.

 Rooibos tee sisaldab paljusid mineraale – vaske, rauda, kaaliumi, kaltsiumit, floriidi, tsinki, mangaani, magneesiumit ja alfa-hüdroksühapet (mõjub suurepäraselt nahale). Teed võib pidada täiesti arvestavaks kõrvaltoimeteta toidulisandiks. Lisaks sellele ei sisalda see kofeiini ja on madala parkainesisaldusega, seega saab seda nautida kogu päeva ilma ebameeldivate kõrvalmõjudeta. Samuti sobib see suurepäraseks teeks rasedatele naisterahvastele ja imetavatele emadele. Rooibos tee ei sisalda oksaalhapet, nii et seda saavad ohutult kasutada ka inimesed, kel on soodumus neerukivideks. Erinevad uuringud on välja selgitanud väga paljud terviseprobleemid, mida saab ravida rooibos teed juues:
 • leevendab ärritusi, peavalusid, närvipingeid ja unetust
 • toimib antispasmilise toimeainena, leevendades kõhukrampe ja koolikuid imikutel
 • saab kasutada heinapalaviku, astma ja ekseemide raviks
 • otse nahale määrides aeglustab see vananemisprotsesse
 • tugevdab immuunsüsteemi

4 comments: